» » Євреї в усьому світі почали відзначати Хануку: що це за свято

Євреї в усьому світі почали відзначати Хануку: що це за свято

Євреї в усьому світі почали відзначати Хануку: що це за свято

Іудеї у всьому світі ввечері 12 грудня почали відзначати свято Хануки.

Починається воно щороку 25-го числа єврейського місяця кіслева і триває 8 днів. У 2017 році - до 20 грудня.

Варто врахувати, що в єврейському календарі новий день починається із заходом сонця, а не опівночі.

Історія свята

Євреї відзначають Хануку cо II століття до н. е. Відповідно до єврейської традиції, після осквернення грецькими язичниками Єрусалимського храму спалахнуло повстання, що завершилося перемогою іудейських військ.

Після вигнання грецьких загарбників з Ізраїлю і взяття Єрусалиму військами Іуди Хасмонеев на прізвисько Макабі (Молот) євреї відновили осквернений і частково зруйнований храм міста. В день його освячення слід було запалити головний храмовий світильник - менору, вогонь якого треба підтримувати постійно. Але масла для світильника виявилося зовсім мало. На виготовлення ж і освячення нового потрібно вісім днів.

Проте дивним чином вогонь у золотій менорі горів вісім днів, протягом яких і приготували нові запаси олії. На згадку про цю подію в свято щовечора запалюють свічки: одну - в перший день свята, дві - у другій, три - в третій і так далі до восьми, використовуючи для цього, як правило, спеціальний свічник - ханукію. При цьому прийнято встановлювати ханукію на вулиці біля входу в будинок або на підвіконні, щоб її світло було видно всім.

Як святкують

Протягом 8 днів євреї запалюють свічки в ханукії, щодня додаючи по одній. Свічки встановлюють справа наліво, а запалюють зліва направо.

Перед тим як запалити їх, заборонено братися за будь-яку іншу справу. Багато хто не чекає початку ночі, а запалює ханукальні вогники після заходу сонця, ледь настають сутінки. Кожен з цих вогнів повинен горіти не менше півгодини після появи зірок.

Світло ханукальних свічок не можна використовувати в побутових цілях.

У ці дні з поваги до маленького глечика масла, знайденого Маккавеями, прийнято їсти їжу, смажену на олії. Євреї влаштовують пишні застілля. Головні ханукальні ласощі - це смажені на маслі пончики з варенням всередині і картопляні оладки латкес.

Для того щоб і діти відчули особливу атмосферу Хануки, прийнято дарувати їм в дні свята "дмей Ханука" (або на ідиш "ханука-гелді") - гроші, які вони можуть використовувати на свій розсуд.

Чого не можна робити в Хануку

Весь час, поки горять ханукії жінкам заборонено працювати - це символ глибокої вдячності жінок за чудо Хануки Всевишньому, оскільки знущання, яким піддавалися жінки під час грецького панування, були дуже важкими.

У Хануку заборонено постити.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ