» » З кожного українця зберуть по 4 тис. на пенсії: сюрпризи бюджету-2019

З кожного українця зберуть по 4 тис. на пенсії: сюрпризи бюджету-2019

З кожного українця зберуть по 4 тис. на пенсії: сюрпризи бюджету-2019

У Верховній Раді з'явився підготовлений Кабміном проект бюджету на 2019 рік. Уже другий рік документ подають без затримок - 15 вересня. Наступні кілька місяців народні обранці, експертне середовище та прості українці уважно вивчатимуть документ і вноситимуть свої пропозиції. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман у своїй презентації заявив, що уряд розробив "бюджет розвитку". Водночас у документі передбачене скромне зростання ВВП на 3%.

OBOZREVATEL вивчив проект документа і з'ясував, куди витратять гроші українців.

Заплатить кожен

Бюджет України - загальні гроші всіх громадян. У наступному році, як підрахували в Кабміні, його дохідна частина збільшиться на цілих 11,2% і складе 1,29 трлн грн. Якби всю цю суму роздати українцям, включаючи старих і немовлят, кожен зміг би отримати приблизно по 30,7 тис. грн. Головні джерела поповнення бюджету - податки, які платимо всі ми. Це і ПДВ, який закладений в кінцевій вартості товарів, і прибуткові податки, акцизи тощо.

Гроші збирають з усіх українців на загальні потреби: починаючи від оборони і завершуючи ремонтом доріг. І за все це платить кожен з нас. Наприклад, бюджет Міністерства культури на наступний рік (проект) - 6,7 млрд грн. Фактично це означає, що кожен українець віддасть 152 грн на рік на фінансування культури.

Одне з найбільш "заможних" відомств - Міністерства оборони - отримає 101,4 млрд грн, кожен українець заплатить 2,3 тис. грн за рік.Лідерська позиція за Міністерством соціальної політики. Його утримання коштує кожному українцю 4,1 тис. грн на рік (бюджет - 177,6 млрд грн). Ці гроші ідуть на соціальні виплати, утримання самого відомства.

Двічі українці платять пенсіонерам. Перший раз - внеском із зарплати в розмірі 22%, а другий раз - погашаючи дефіцит у бюджеті Пенсійного фонду. І кожен громадянин на рік віддає на покриття "діри" 3,9 тис. грн. Причому якщо у 2018 році дефіцит становив близько 140 млрд грн, у 2019-м, з урахуванням нових правил підвищення, "діра" збільшиться до 166,5 млрд.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ