» » Росія - головний ворог: США показали нову ядерну стратегію

Росія - головний ворог: США показали нову ядерну стратегію

Росія - головний ворог: США показали нову ядерну стратегію

Пентагон представив документ під назвою "Огляд ядерної політики 2018" (Nuclear Posture Review), який фактично є оновленою ядерної доктриною. У ній Росія та Китай представлені як головні потенційні суперники.

Переклад тексту публікує "Апостроф".

Головні тези виглядають так:

- "Холодна війна" повернулася остаточно (Great Power competition).

"Різною мірою Росія та Китай ясно дали зрозуміти, що вони прагнуть суттєво переглянути міжнародний порядок і норми поведінки, які склалися після закінчення холодної війни", - вважають у Пентагоні.

"Росія продемонструвала свою готовність застосувати силу для зміни карти Європи та нав'язати свою волю своїм сусідам, спираючись на неявні та явні загрози превентивного ядерного удару", - підкреслюють у документі.

Зокрема, зазначають, що Росія і Китай розробляють асиметричні заходи для протидії звичайним (неядерним) силам США, що збільшує ризик прорахунку і військової конфронтації цих держав зі Сполученими Штатами та їх союзниками.

Підкреслюють, що Китай і РФ також розробляють протикосмічне озброєння, щоб позбавити США можливості проводити супутникову розвідку, позиціонування, навігацію і контролювати свою ядерну зброю. Москва та Пекін прагнуть розвивати наступальні можливості в кіберпросторі для стримування, підриву або поразки сил США, які залежать від комп'ютерних мереж.

- Росія першою скине атомну бомбу - сумнівів немає.

"Хоча ядерна зброя грає стримуючу роль як у російській, так й у китайській стратегії, Росія може також використовувати загрозу обмеженого ядерного удару або його фактичне використання найперше для примусу нас, наших союзників і партнерів до припинення конфлікту на сприятливих для Росії умовах. Москва, мабуть, вважає, що Сполучені Штати не хочуть реагувати на російське застосування тактичної ядерної зброї стратегічною ядерною зброєю", - йдеться в доповіді.

- США не хочуть воювати, але будуть, якщо доведеться.

"У минулому Сполучені Штати та Росія підтримували стратегічний діалог для управління конкуренцією в ядерній сфері та ядерними ризиками. З огляду на російські дії, зокрема окупацію Криму, цей конструктивний діалог значно скоротився. Сполучені Штати з нетерпінням чекають нового дня, коли Росія буде взаємодіяти зі США, їх союзниками і партнерами прозоро та конструктивно, без агресивних дій і ядерних загроз", - відзначають у Пентагоні.

Крім цього, йдеться про те, що РФ розглядає США та НАТО як основні загрози для її геополітичних амбіцій. Звернено увагу на військову доктрину Москви, яка допускає превентивний ядерний удар із метою "деескалації" конфлікту на вигідних для Росії умовах і наголошено, що "ці хибні уявлення збільшують перспективи для небезпечного прорахунку й ескалації".

"Росія прагнула забезпечити реалізацію своєї стратегії та доктрини шляхом усебічної модернізації ядерного арсеналу. Стратегічна ядерна модернізація Росії зростала і буде продовжувати нарощувати потужності з випуску боєголовок, а також дає РФ можливість швидко нарощувати свої розгорнуті боєголовки", - заявляють у доповіді.

- Росія стрімко модернізує ядерну зброю - і США знають, навіщо.

Оновлюються всі складові ядерної тріади: стратегічні бомбардувальники, а також ракети ядерними боєголовками наземного та підводного базування. Також РФ розробляє не менше двох нових міжконтинентальних ракет, а також безпілотний підводний апарат, який здатний нести ядерну боєголовку (йдеться про "Статус-6" або Kanyon за класифікацією НАТО).

Також вказано, що дії РФ із розробки озброєння порушують "Договір між Російською Федерацією та Сполученими Штатами Америки про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь" (СНО-III) і "Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності" (РСМД). На думку Москви, йдеться в документі про те, що розробка нових озброєнь надасть їй переваги в разі військової ескалації.

"Нарешті, незважаючи на часту критику Москви протиракетної оборони США, Росія також модернізує свою давню ядерну систему протиракетної оборони та розробляє нову ракету-перехоплювач", - констатують у Пентагоні.

Крім РФ і Китаю в "Огляді ядерної політики" вказано на загрози для США з боку Ірану та КНДР.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ