» » "Громом" по агресору: як Україна відроджує свій "ракетний щит"

"Громом" по агресору: як Україна відроджує свій "ракетний щит"

"Громом" по агресору: як Україна відроджує свій "ракетний щит"

Два роки тому "Обозреватель" публікував матеріал про відродження ракетної галузі України під назвою: "Грім" і "Коршун" для армії України: новітні ракети, як відповідь на агресію Кремля". Тоді журналіст нашого видання розібрався в тому, що ховається за таємничими назвами новітніх розробок українських зброярів.

Наскільки далеко вдалося просунутися Україні за два роки? Читайте в новому матеріалі "Обозревателя".

"Нептун"

Вперше зовнішній вигляд крилатої ракети "Нептун" продемонстрували широкому загалу ще на виставці "Зброя та безпека-2015" в Києві. Але побачити її в справі вдалося лише через два з гаком роки, коли в мережі з'явилося відео пробного запуску цієї ракети.

Правда на верху постаралися не піднімати завісу секретності, не ставши вказувати назви новинки. Однак провідні експерти з ВПК зійшлися на думці, що візуально вона схожа на радянську ракету Х-35. А відомо, що саме її наші фахівці обрали як основу для проектування "Нептун".

Зрозуміло, що інформація про розробку проекту тримається в суворому секреті, проте за два роки дещо в ЗМІ все ж просочилося.

По-перше, відомо що "Нептун" відчували мінімум двічі - навесні 2016 і влітку 2017 років. По-друге, нещодавно секретар РНБО Олександр Турчинов окремо підкреслив, що ракета повністю складається з українських запчастин, тому ми не будемо залежати від іноземних партнерів, що теж величезний плюс. Адже до початку війни з Росією більшість комплектуючих для оборонної промисловості ми отримували саме звідти, тепер доводиться вчитися бути самостійними. Начебто виходить.

Що ще відомо про можливості новинки? Зрозуміло, що офіційних даних кіт наплакав, тому експертам по ВПК доводиться робити висновки, грунтуючись на клаптиках наявною інформацією.

"Ракета дозвукова. Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту - 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина - осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. якк з відомими координатами, так і використовуватися в якості протирадіолокаційної ракети. Ракета здатна забезпечити дальність стрільби по морській цілі в 280 км; по береговій стаціонарній мети - велику дальність. Якщо сильно постаратися, то і до Москви дістане ", - написав у Facebook директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.

Також відомо, що передбачається поява трьох модифікацій ракети "Нептун": корабельного, повітряного і наземного базування. А ось про приблизні терміни запуску цих ракет у виробництво немає поки навіть чуток. Втім, можливо, що їх і не буде, оскільки ця інформація теж надсекретна, а дізнаємося ми про все вже постфактум як це вже не раз було.

"Грім-2"

В цьому ж році стало відомо про випробування ракет оперативно-тактичного комплексу "Грім-2". Відомо, що він розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км. Втім, ряд джерел стверджують, що 280 кілометрів - це експортне обмеження для ракетної зброї, а для власних потреб Україна може підвищувати дальність до 400-500 км. Якщо розробникам вдасться витримати заявлені характеристики, то "Грім-2" стане самою далекобійною зброєю в розпорядженні сухопутних сил ЗСУ.

Незабаром після новини про випробування "Обозреватель" опублікував статтю , в якій розрахував, які міста держави-агресора можуть бути гіпотетично вражені з нової зброї. При деяких розкладах, в зоні ураження може опинитися навіть Москва, а однією з фішок "Грома" повинна стати здатність ракет міняти свою траєкторію прямо по ходу польоту, прориваючи навіть потужні системи протиповітряної оборони.

За даними розробника КБ "Південне", виготовлення ОТРК "Грім" почалося в серпні 2016 року. До кінця 2016 року повинні були відбутися практичні стрільби, проте інформації про них тоді так і не з'явилося. Багато експертів сходяться на думці, що запуск розробки в серійне виробництво трапиться не раніше ніж через рік-півтора.

"Вільха"

Ракетний комплекс "Вільха" можна назвати однією з головних візитних карток української "оборонки". У всякому разі, саме про цю новинку відомо більше, ніж про інших. Вперше про проект широкому загалу розповів президент України Петро Порошенко в січні 2016 року. У березні того ж року пройшли перші випробування.

Менше ніж за два роки українським зброярам вдалося просунутися дуже далеко. Не хочеться забігати наперед, але в кінці грудня в ЗМІ з'явилася інформація про початок фінальних випробувань "Вільхи". Тоді провели перший з чотирьох пусків. Якщо все пройде добре, то вже в 2018 році цей ракетний комплекс надійде на озброєння.

Незважаючи на те, що випробування висвітлюються досить широко, технічні характеристики новинки намагаються тримати в секреті. Втім, відомо, що цей комплекс теж відповідає одному з головних принципів нової оборонної стратегії України - відсутності іноземних комплектуючих, а вражати цілі він зможе на відстані не менше 100 кілометрів.

Крім того, з "Вільхи" можна буде знищувати як наземні, так і морські об'єкти. Останній момент є особливо актуальним, адже від ударів з моря Україна захищена поки ще дуже слабо. І хоча роботи по переродження ВМС йдуть повним ходом, але займе цей процес ще не один рік.

Судячи з відкрившоїся перед нами картині, в найближчі рік-два українська армія може отримати потужні високоефективні ракети, які будуть трощити противника на величезній відстані. З таким ракетним щитом Україна зможе вгамувати будь-якого агресора, а заодно втрачати менше дорогоцінних життів під час проведення сухопутних операцій. А це вже стане величезним досягненням.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ