Більше 2000 осіб: МОЗ назвало шокуючі цифри небезпечного захворювання в Україні » ЗМІ - Новини України і Світу. Оглядач 
» » » Більше 2000 осіб: МОЗ назвало шокуючі цифри небезпечного захворювання в Україні

Більше 2000 осіб: МОЗ назвало шокуючі цифри небезпечного захворювання в Україні

Міністерство охорони здоров'я України заявило про те, що станом на 1 листопада в Україні на кір захворіла 2381 людина, що в 70 разів більше ніж за аналогічний період минулого року.

Як сказано на офіційному сайті відомства, більшість хворих - діти. Однак реєструється і багато випадків серед дорослих.

Стало також відомо, що в Одеській області від ускладнень кору померло 2 дітей.

Найвищі показники захворювання зафіксували в західних регіонах та Одеській області. За 10 місяців 2017 року в Івано-Франківській області захворіли 877 осіб, у Закарпатській - 265, Львівській - 61, Тернопільській - 96, Одеській - 767.

В інших регіонах реєструвалися поодинокі випадки, крім Луганської області.

Більшість хворих (понад 86%) - це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи та паротиту).

У Києві кількість хворих на кір зросла в 5 разів порівняно з минулим роком.

Також значно збільшилась кількість хворих у Луцьку, Запоріжжі та Одесі.

"Кір - це небезпечне захворювання вражає не тільки дітей, а й дорослих, не захищених вакцинацією. Менше половини українських дітей були щеплені від кору за календарем минулого року. Всі дорослі і діти в разі відсутності вакцинації в групі ризику і про це важливо нагадувати пацієнтам, батькам. Із 1000 осіб, що заразилися на кір, 1 вмирає, 1 захворює на енцефаліт, а 50 отримують важкі ускладнення, від яких страждають все життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою ймовірністю, ніж один раз на мільйон", - сказав заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

За словами заступника голови представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лаури Білл, спалах кору в Україні, на жаль, не є несподіваним. За загальною оцінкою ВООЗ і ЮНІСЕФ у 2016-му році, Україна була на другому місці серед країн із низьким охопленням імунізацією в світі.

Відомство зазначає, що на шляху посилених заходів із імунізації стала велика кількість відмов від вакцинації, високий відсоток протипоказань, а в окремих регіонах відсутність достатньої кількості вакцин. При цьому діти, які не отримали жодної дози КПК, прищеплюються значно пізніше, ніж необхідно.ПРО ЩО ВИ ДУМАЄТЕ?

СХОЖІ НОВИНИ
Головна новина
ОПИТУВАННЯ

Поддерживаете ли вы создание единой Поместной Автокефальной православной церкви в Украине?

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач

RSS

Перейти ВГОРУ