» » » ВООЗ заявила про зв'язок вживання алкоголю із захворюванням на рак

ВООЗ заявила про зв'язок вживання алкоголю із захворюванням на рак

ВООЗ заявила про зв'язок вживання алкоголю із захворюванням на рак

Медики встановили зв'язок між вживанням алкоголю і сімома видами раку. Етанол сприяє злоякісному переродженню клітин. Якщо на вживання алкоголю накладається ще й куріння, ступінь пошкодження тканин у багато разів збільшується.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про зв'язок між споживанням алкоголю й онкологічними захворюваннями. Про це в неділю, 4 лютого, повідомляє Інтерфакс з посиланням на інформацію Європейського регіонального бюро (ЄРБ) ВООЗ.

"У Європейському регіоні ВООЗ відзначається найвищий рівень споживання алкоголю у світі, проте рівень обізнаності населення про зв'язок між вживанням алкоголю і підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань залишається низьким", - йдеться в повідомленні ЄРБ ВООЗ, поширеному напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком, який відзначається 4 лютого.

На цей час вже встановлено зв'язок між вживанням алкоголю і сімома видами раку.

"Було встановлено, що вживання алкоголю може викликати як мінімум сім видів раку, а саме: рак кишківника (товстої і прямої кишки), рак молочної залози, рак стравоходу, рак гортані, рак печінки, рак ротової порожнини, рак горла", - йдеться в повідомленні.

Пошкодження клітин етанолом, що міститься у всіх алкогольних продуктах, сприяє більшому ризику їхнього злоякісного переродження. Етанол також впливає на жіночі гормони, стимулюючи клітинну проліферацію і підвищуючи ризик розвитку раку молочної залози.

"Якщо на вживання алкоголю накладається ще й куріння тютюну, ступінь пошкодження тканин у багато разів збільшується, внаслідок чого підвищується ризик розвитку раку", - заявили в ЄРБ ВООЗ.

Зазначається, що ризик розвитку раку молочної залози у жінок підвищується на 50%, якщо вони випивають чотири келихи вина на день, і на 130%, якщо вони випивають вісім келихів на день. При цьому будь-яке скорочення споживання алкоголю скорочує ризик розвитку пов'язаного з ним раку.

"Чітко встановленого нижнього порогу безпечного вживання спиртних напоїв не існує, а це означає, що навіть невеликі дози алкоголю підвищують ризик розвитку раку", - зауважують медики.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ