» » » Одна смерть раз на 6 хвилин: як відучити українців від сигарет

Одна смерть раз на 6 хвилин: як відучити українців від сигарет

Одна смерть раз на 6 хвилин: як відучити українців від сигарет

Мільйони українців наразі є курцями. Щодня сотні громадян країни вмирають від хвороб, пов'язаних з вживанням тютюну. Тим часом, страшну статистику можна значно знизити.

В ефірі ObozTV експерти розповіли, як зробити українців здоровою нацією, і прокоментували прийнятий Верховною Радою закон, що передбачає зростання цін на сигарети одразу на сім років вперед.

Заступник гендиректора центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я України Владислав Збанацький навів шокуючі дані.

"За даними глобального дослідження, яке було проведене минулого року, 23% дорослого населення у нас курить. Ми маємо позитивну тенденцію щодо зменшення кількості курців, але фактично кожен четвертий українець сьогодні курить. Згідно з даними цього дослідження, понад 60% курців почали курити у віці до 18 років. Це дуже страшна цифра", - заявив представник МОЗ.

"Протягом доби в Україні помирає від хвороб, пов'язаних з вживанням тютюну, понад 250 людей. Якщо підрахувати час, за який людина викурює сигарету - 6-7 хвилин - за цей час в Україні помирає одна людина", - зазначив він.

Збанацький вважає, що українська влада повинна працювати в декількох напрямках - говорити про шкоду куріння, обмежувати доступ до сигарет шляхом підвищення акцизів, а також шляхом зменшення фізичної доступності та рекламування.

У свою чергу, керівник українського центру контролю над тютюном громадської організації "Життя" Андрій Скіпальський вважає акцизну і фіскальну політику найефективнішими для зниження вживання тютюну.

За його словами, Всесвітня організація охорони здоров'я провела дослідження поширеності куріння по всій Україні.

"Порівняли 2010 і 2017 рік. Скорочення поширеності куріння склало 20%. Тобто українці на 20% менше курять", - зазначив експерт.

Скіпальський пояснив, що на статистику вплинули законодавчі обмеження - заборона реклами, заборона куріння в кафе і барах, щорічне підвищення акцизів.

"Всі ці заходи призвели до того, що українці поступово зменшують вживання сигарет. У 2007 році українці купили 125 мільярдів сигарет, у 2017 році - 70 мільярдів. Ринок скоротився на 50 млрд сигарет", - підкреслив він.

"Українці кидають курити зокрема через подорожчання, але повністю відмовитися від тютюну до 2025 року нам не вдасться, хоча багато країн вже задекларували повну відмову - Швеція, Норвегія, Австралія, Нова Зеландія. Там тютюн буде виведений з легального вжитку", - повідомив експерт.

Скіпальський висловив переконання, що подорожчання сигарет призведе до зменшення споживання - "це доведено практикою".


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ