» » » "Це був такий суїцид": для РФ назвали ціну анексії Криму

"Це був такий суїцид": для РФ назвали ціну анексії Криму

"Це був такий суїцид": для РФ назвали ціну анексії Криму

Відомий російський політтехнолог, галерист, колекціонер і публіцист Марат Гельман прокоментував статтю кандидата в президенти Росії Ксенії Собчак, яка знову торкнулася теми анексії Криму.

Свою думку росіянин озвучив в Facebook.

Відзначимо, що стаття Собчак під назвою "Сміливість і свобода: як ілюзія "особливого шляху" заважає розвитку Росії" була опублікована на сайті "РБК".

У статті телеведуча розмірковує над питанням анексії Криму.

"Як виходить, що з екрану телевізора нас постійно переконують в тому, що питання територіальної приналежності Криму закрите, а ми через майже чотири роки після "повернення" Криму бачимо протилежне?", - пише вона.

Собчак впевнена, що більшість викликів, які зараз кидають Росії, продиктовані необдуманим рішенням "повернення" Криму. При тому, що Росія примножила свою територію, щастя, на її думку, це нікому не принесло. Країна Собчак бідніє з кожним днем ​​і вимирає.

"Хоча Росія, як і раніше, найбільша країна в світі і найбільш населена держава Європи, з кожним роком нас стає все менше ... Росія як і раніше відстає в технологічному відношенні від розвинених країн, а її економіка так і не подолала "ресурсне прокляття" і зав'язана на нафті і газі. Більш того, наша країна об'єктивно бідна, і хоча "у порівнянні з першими пострадянськими роками бідність суттєво скоротилася", на тлі західних країн вона разюча", - робить висновок кандидат в президенти.

На доказ своїх слів Собчак призводить такі аргументи:

"Крим вплинув на життя всіх росіян незалежно від їхніх політичних поглядів. Наша економіка через санкції позбулася дешевих західних кредитів - і підприємці відразу скоротили інвестиції в модернізацію підприємств. Рубль упав на 30%. Виробництво почало сповільнюватися, а доходи населення - знижуватися. До речі, вони так і продовжують знижуватися четвертий рік поспіль. через контрсанкцій постраждав російський середній клас, якого позбавили європейських сирів і хамона, запропонувавши натомість перейти на російські продукти, де частка фальсифікату, як зізнавався сам міністр промисловості і торгівлі, доходить до 50%. У 2014 році, як раз коли Росія "приєднала" Крим, число тих, хто емігрували з країни досягло рівня 1995 року, і з тих пір її щорічно залишають до 150 тис. людей. Причому частіше всього їдуть люди молоді або середнього віку з вищою освітою з благополучних в економічному відношенні регіонів. І все це - не будемо себе обманювати - відбулося через Крим".

Також кандидат в президенти не замовчує проблеми російського суспільства, які, на її думку, турбують багатьох росіян.

"У Росії існують дві реальності: віртуальна, в якій Росія повертає Крим, веде успішну війну в Сирії, протистоїть підступам ворогів і недоброзичливців, і справжня, де 20 млн осіб офіційно вважаються бідними, де поліцейські катують людей, а чиновники беруть хабарі, де хворі люди в муках помирають через брак знеболювальних", - розмірковує вона.

Телеведуча впевнена, що "особливість" росіян завела їх у глухий кут.

"Ми так довго вважали себе особливими, що не помітили, як ця особливість привела нас на темну сторону історії. Ми так завзято винаходили власні правила, що на" глобальної автостраді "виявилися на смузі зустрічного руху. І, на жаль чи на щастя, змусити сучасний "мінливий світ" "прогнутися під нас" неможливо. та й не потрібно", - пише автор.

В кінці своєї статті Собчак нагадує читачам, що колись завдяки втраті Криму Росія змогла відродитися, але сьогоднішня ситуація знову тягне її на дно.

"Сто сімдесят років тому Росія, програвши Кримську війну, усвідомила, що їй необхідно зосередитися. І зосередившись, країна зробила правильний вибір в напрямку найзначніших реформ в своїй історії. Всього за десять з гаком років селяни отримали особисту свободу, були укріплені основи правової держави і створена незалежна судова система, проведена реформа освіти, з'явилося справжнє місцеве самоврядування. Крим знову став моментом істини для Росії. Я вірю, що і в цей раз ми зможемо зробити з нього правильні висновки", - пише вона.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ