» » » "Вогняний апокаліпсис" на Землі: учені розкрили жахливі подробиці

"Вогняний апокаліпсис" на Землі: учені розкрили жахливі подробиці

"Вогняний апокаліпсис" на Землі: учені розкрили жахливі подробиці

Приблизно 13 тисяч років тому десяту частину Землі охопили найбільші пожежі, викликані падінням метеорита.

Про це йдеться в статті вчених, опублікованій у Journal of Geology.

"Сьогодні існує версія, що в той час через атмосферу Землі пролетіла комета, яка розпалася згодом на частини. Безліч хімічних показників вказує на те, що десята частина суші, приблизно 10 мільйонів квадратних кілометрів, була охоплена найпотужнішими пожежами", - пише Адріан Мелотт із університету Канзасу в Лоуренсе (США).

Останнє похолодання і наступ льодовиків на Землі відбулися приблизно 12,9 тисячі років тому. Цей етап у геохронології відомий як молодший, або пізній, дріас. На думку дослідників, різкі зміни клімату призвели до повного вимирання мегафауни Північної Америки - мастодонтів, гігантських лінивців-Мегатерії, шаблезубих кішок та інших великих тварин.

Перші сліди цього катаклізму відкрили приблизно 10 років тому, коли геологи зі США знайшли сліди "метеоритних" гірських порід на дні одного з древніх озер у Мексиці. Від тоді вчені активно сперечаються, які наслідки викликало це падіння і як воно могло вплинути на життя людства.

Мелотт і його колеги вивчили сліди цієї події по всій Землі і знайшли перші свідчення того, що падіння Дріасової комети викликало справжній вогняний апокаліпсис.

За словами геологів, спочатку вони просто шукали сліди від падіння уламків небесного тіла і вивчали зразки осадових порід із дна річок, озер і морів, що існували за часів дріаса, намагаючись оцінити розміри комети і зрозуміти, наскільки сильно її падіння сприяло похолоданню і останньому наступу льодовиків.

Вчені досліджували зразки порід із 170 куточків світу і помітили кілька незвичайних обставин. Наприклад, у пластах, що сформувалися під час падіння комети, було багато пилу і з'єднань аміаку, а в тих, що виникли трохи пізніше, - незвично багато пилку тополь і деяких інших дерев.

До того ж у зразках льоду, що сформувалися в той час у Гренландії, виявилося багато вуглекислого газу і різних органічних молекул, не властивих для повітря Арктики.

Всі ці знахідки, як пояснює Мелотт, сліди одного і того ж феномена - найпотужніших лісових пожеж, які знищили, за оцінками вчених, близько дев'яти відсотків біомаси Землі і що охопили приблизно десяту частину суші. Це призвело до викиду в атмосферу величезної кількості CO2 та її запилення, оскільки ліси більше не утримували пил. Згодом згарища зарості швидко зростаючими видами дерев, такими як тополі, і екосистема почала відновлюватися.

Цей вогненний шторм не пройшов безслідно для людства: наприклад, перші жителі Америки, індіанці культури Кловіс, майже повністю зникли після падіння комети. Їх замінили інші племена, які зовсім інакше виготовляли знаряддя праці. До того ж зникли багато великих тварин, які були головним джерелом їжі для племен мисливців-збирачів, а це стало поштовхом для розвитку землеробства і зародження цивілізації на Близькому Сході.

"Наші розрахунки показують, що катаклізм міг повністю знищити озоновий шар або помітно послабити його, це повинно було підвищити ймовірність розвитку раку шкіри та інших проблем зі здоров'ям. Звичайно, ця ідея поки залишається гіпотезою, але нам з колегами вдалося зібрати гігантську кількість доказів, що падіння комети дійсно відбулося", - робить висновок Мелотт.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ