» » » Ми не одні? Вчені знайшли ознаки життя в космосі

Ми не одні? Вчені знайшли ознаки життя в космосі

Ми не одні? Вчені знайшли ознаки життя в космосі

Американське агентство з дослідження космічного простору NASA підтвердило факт існування ознак життя на супутнику Сатурна Титані.

Про відповідні результати дослідження, опублікованих у журналі Science Advances, повідомляється Phys.org.

Так, фахівці виявили в атмосфері Титана вінілціанід - це з'єднання, яке може бути компонентом клітинних мембран у мікроорганізмів. Існує ймовірність, що вони живуть у метанових океанах супутника Сатурна.

Зазначається, що у земних організмів клітинні мембрани містять фосфоліпіди - це молекули, що складаються з полярної "головки" двох неполярних хвостів із залишків жирних кислот.

Така будова сприяє утворенню еластичної оболонки клітин. Тим часом у гіпотетичних мікроорганізмів із Титана, чия життєдіяльність заснована на метані, мембрана повинна складатися з інших з'єднань. Одним із них може бути вінілціанід.

Вчені знайшли цей елемент на супутнику Сатурна на висоті 200 кілометрів за допомогою комплексу радіотелескопів Atacama Large Millimeter Array (Чилі). Зазначається, що молекули досягали найбільшої концентрації в районах над південним полюсом Титану.

Вінілціанід повинен концентруватися в краплі і падати в метанові озера при температурі, характерної небесному тілу, а саме - мінус 179 градусів Цельсія. Згідно з моделювання, в море Лігеі, яке розташоване в північній півкулі Титана, цього елемента має бути досить для формування 10 тис. клітин в одному кубічному сантиметрі.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ