» » » Окупанти закрили всі українські школи в Криму

Окупанти закрили всі українські школи в Криму

Окупанти закрили всі українські школи в Криму

В окупованому Криму російська влада закрила всі українські школи, а кількість шкіл з кримськотатарською мовою навчання скоротилась більш ніж удвічі.

Як розповів "Крим. Реалії", активіст Українського культурного центру в Криму Леонід Кузьмін, з семи українських шкіл, які були до моменту окупації Криму, не залишилося жодної.

"Усі школи переведені на російську або на змішану мову навчання, де є класи з українською мовою навчання. Але більшість класів - з російською мовою навчання. Яскравий приклад - це українська гімназія в Сімферополі", - зазначив Кузьмін.

Водночас член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, відмітив, що, за офіційними даними так званого міністерства освіти, науки і молоді Криму, в 2017/2018 роках функціонує сім муніципальних освітніх установ з кримськотатарською мовою навчання, чотири - з російською та кримськотатарською мовами навчання і п'ять освітніх установ, які змінили статус школи з кримськотатарською мовою навчання на загальноосвітні установи.

Відзначимо, що стаття 10 була прийнята на півострові після його окупації "Конституції Республіки Крим" і надає статус державних кримськотатарському, української та російської мов.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ