» » » "Беруть всіх": названо країни, куди українці масово емігрують

"Беруть всіх": названо країни, куди українці масово емігрують

"Беруть всіх": названо країни, куди українці масово емігрують

За минулі два роки понад мільйон українців виїхало на роботу в Польщу, Росію, США, Чехію, Італію та Білорусь.

Про це йдеться в статті Bloomberg про трудову міграцію.

Зазначається, що понад півмільйона українців виїхало до Польщі. Крім того, 343 тисячі віддали перевагу Росії замість своєї країни, 147 тисяч виїхало до Італії, а 122 тисячі - до Чехії. Також по двадцять тисяч виїхали в США і Білорусь.

Автори статті відзначили три причини, через які українці масово покидають Батьківщину в пошуках працевлаштування: затяжний конфлікт на сході, девальвація національної валюти і стійка корупція в державі.

Як приклад наведено ситуацію з Польщею, де робітник заробляє 3,5 тисячі злотих ($1046), в той час як вдома він може розраховувати не більше ніж на 7,1 тисячі гривень ($265).

Раніше польські роботодавці наймали співробітників з України "з великим досвідом і дипломами", тепер же готові брати всіх підряд і платити їм втричі більше, ніж удома, цитує видання українця Романа Пелеха, який займається працевлаштуванням українських громадян в Європі.

За його словами, українські працівники допомогли подолати дефіцит робочої сили в Варшаві і Празі після того, як свобода пересування Європою і більш високі зарплати спонукали громадян цих країн масово переміщатися в більш багаті регіони.

"Трудова міграція - одна з основних проблем для України сьогодні, - заявив виданню заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, - Це може стати серйозним ризиком як для економічного зростання, так і для стабільності цін в найближчі роки".

В цілому, за минулі два роки, Україна втратила 7% працездатного населення, зазначили автори.

За даними Міжнародної організації з міграції, близько 12% українців працюють за кордоном або планують це зробити в найближчі роки.

"Довгостроковий прогноз також невтішний: за даними ООН населення України скоротиться до 36,4 мільйонів з 44,2 мільйона чоловік до 2050 року", - підсумували в статті.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ