» » » 8 березня і 9 травня - робочі: в Україні вирішили скоротити вихідні дні

8 березня і 9 травня - робочі: в Україні вирішили скоротити вихідні дні

Інститут національної пам'яті виступив із пропозицією скоротити кількість святкових днів в Україні до десяти.

Відповідний законопроект подали на узгодження Міністерству культури, передає Радіо Свобода.

Як заявила представник Українського інституту національної пам'яті Ганна Байкеніч, якщо цей проект закону буде прийнятий у такій редакції, то вже з 2018 року буде введено дев'ять неробочих днів, зокрема, чотири неробочих дні - державні свята: День Конституції, День Незалежності, День Захисника і день пам'яті та примирення - 8 травня.

Ще один вихідний - це Міжнародний день праці і ще чотири вихідних - це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень.

Також 25 грудня вже стало святковим неробочим днем, відповідні зміни будуть внесені в законопроект.

Таким чином, 8 березня і 9 травня залишаться святковими, але робочими днями. 2 травня, як святковий день, пропонується скасувати.

"Це радянський рудимент, не відзначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий", - сказала Байкеніч.

Крім того, законопроект пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю. Тоді загальна кількість святкових вихідних у залежності від конкретного року може скорочуватися до 6-8 днів.

"Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок. Україна погоджується на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики", - зазначила Байкеніч.

У рамках реформи державного святкового календаря Український інститут національної пам'яті хоче систематизувати категорії свят і поділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам'ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.ПРО ЩО ВИ ДУМАЄТЕ?

СХОЖІ НОВИНИ
Головна новина
ОПИТУВАННЯ

Поддерживаете ли вы создание единой Поместной Автокефальной православной церкви в Украине?

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач

RSS

Перейти ВГОРУ