» » » Як мирна хода переросла у вбивства: Трагічні події Євромайдану

Як мирна хода переросла у вбивства: Трагічні події Євромайдану

Як мирна хода переросла у вбивства: Трагічні події Євромайдану

Україна згадує три трагічні лютневі дні 2014-го. 18,19 та 20 лютого назавжди увійдуть в сучасну історію. Масові вбивства та боротьтба людей за своє майбутнє. На Майдані загинули 102 активістів, які боролися за свої права.

18 лютого. Тисячі людей вирушили колонами з Майдану Незалежності до Верховної Ради. Але, вже кілька місяців прохід до парламенту та адміністрації президента був обмежений. На вулицях Садовій, Шовковичній, Липській, Кріпосному провулку стояли машини силовиків. Саме там і почалися перші сутички.

Учасники маршу штурмували барикади правоохоронців, ті почали відстрілюватися з помпових рушниць, розташувавшись на дахах будівель. Звідти кидали і шумові гранати. Протестувальники у відповідь кидали петарди та бруківку.

Сутички почалися і у Маріїнському парку. Правоохоронці застосували в бік протестувальників світло шумові гранати, а ті відповіли коктейлями молотова. Але вже близько опівдня до парку зігнали тітушок. Найманці отримали близько 500 автоматів Калашникова з набоями від працівників МВС. Світло-шумові гранати, гумові кийки. Вони жорстоко добивали учасників ходи.

Близько першої години "Беркут" відтіснив мітингувальників. На перехресті Інститутської та Банкової почали спорудження барикади. Тим часом о 16 годині голова Київської міської адміністрації Володимир Макеєнко видав розпорядження зупинити метро. СБУ та МВС оголосили ультиматум – покинути Майдан до 18:00. По всій території України з ефіру відключили 5-й канал. Силовики почали готуватися до нічного штурму Майдану.

Вже о 17-й облаштували штаб у приміщені банку Хрещатик. І вже за годину біля колонади стадіону "Динамо" з’явився перший з трьох БТРів, які пізніше з різних боків штурмуватимуть барикади Майдану.

Протестувальників оточують силовики та тітушки. Останні, спільно з ДАІвцями облаштували пастку в районі вулиці Володимирської. І вже вночі на цій ділянці тітушки, під керівництвом вже засудженого до умовного терміну Сергія Крисіна, вбили журналіста В’ячеслава Веремія.

Штурм Майдану розпочався близько 19 і тривав до ранку. Опівночі запалав Будинок профспілок. Його підпалили спецпризначенці, які згори захоплювали будівлю. Тим часом в адміністрації президента Віктор Янукович вів переговори із опозиційними політиками.

Під ранок активна фаза штурму закінчилася. Силовики розташувалися на вигідних позиціях: зверху біля Жовтневого палацу, на мосту на вулиці Інститутській.

О 7 ранку на Майдан приїхали автобуси із активістами зі Львова разом з мітингувальниками їм вдалося відтіснити силовиків вище. О першій годині дня СБУ попередили про готовність до проведення антитерористичної операції. Силовики застосували зброю. І вже до 16-ї години було щонайменше 60 вбитих протестувальників. Всього за офіційними даними під час протистоянь загинули 102 людини.

Джерело: 24 Канал

О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ