» » » Путіну вдалося завадити вступу України в НАТО

Путіну вдалося завадити вступу України в НАТО

Путіну вдалося завадити вступу України в НАТО

Ситуація на сході України, схоже, цілком влаштовує главу Кремля Володимира Путіна. Донбас давно перетворився рану, що кровоточить і дозволяє Москві тиснути на Київ, у залежності від її цілей. З точки зору президента РФ, він досяг своєї мети в Україні, а саме – завадив їй вступити в НАТО.

Про це в інтерв'ю для Bloomberg розповів Юджин Румер, директор програми досліджень Росії та Євразії у Фонді Карнегі за міжнародний мир та колишній співробітник Ради національної безпеки США.

Кремлю в процесі військової агресії вдалося домогтися ще й того, що донедавна було абсолютно немислимим – різко негативного ставлення українців до Росії, зауважив експерт. Однак, на думку Румера, Росія розраховує, що в довгостроковій перспективі Україна повернеться до свого кланового капіталізму, який заважав їй рухатися у напрямку до європейської інтеграції.

Експерт вважає, що російська армія могла б просунутися вглиб українських територій, однак Путіну наразі це не потрібно.

Аналітик також прокоментував для видання інформацію про знищення членів приватної військової кампанії "Вагнера" в Сирії. Як зазначив Румер, Путін використовував найманців "для прикриття" своїх військових операцій в цій країні.

"Очевидно, цих російських найманців використовують найчастіше в якості "псів війни" (...). У цьому є дві переваги. По-перше, найманці виконують роль фактора, що підвищує бойову ефективність у тих ситуаціях, коли російська армія з якихось причин не хоче задіювати своїх солдатів. По-друге, це дає російському керівництву можливість правдоподібно заперечувати свою причетність і служить підтвердженням заяв про те, що чисельність військового контингенту РФ у Сирії істотно знизилася", – впевнений міжнародний експерт.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про щонайменше 300 росіян із ПВК "Вагнера", які загинули або отримали поранення внаслідок бою зі спецпризначенцями США у Сирії.

Що таке ПВК "Вагнер"? Це російська нелегальна приватна військова структура. Брала участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії на стороні Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними нагородами за особистими неопублікованими наказами президента Росії.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ