» » » Боротьба в Гаазі: Україна підготувала новий документ проти Росії

Боротьба в Гаазі: Україна підготувала новий документ проти Росії

Боротьба в Гаазі: Україна підготувала новий документ проти Росії

Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про представництво країни при розгляді Арбітражним трибуналом Конвенції ООН із морського права та захисту інтересів України у зв'язку з порушенням Росією її суверенних прав у Чорному та Азовському морях, а також Керченській протоці (меморандум із відповідною претензією надійшов до Гааги 19 лютого ).

Про це повідомлено на сторінці глави держави у Twitter.

Щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця.

За інформацією на офіційному сайті президента, захищати інтереси України в Міжнародному суді ООН буде заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"20 лютого виповнюється рівно чотири роки з початку агресії Російської Федерації проти суверенної і незалежної України, яка почалася з незаконної анексії Криму, коли вторгнення російських військ почало чотирирічну історію героїчної оборони України, боротьбу за захист суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави", - сказав Порошенко перед підписанням розпорядження.

Президент також зазначив, що боротьба ведеться не тільки на фронті й не тільки Збройними силами.

"Ця боротьба триває в політичній, дипломатичній і юридичній площині", - підкреслив він.

Глава держави нагадав, що Україна виконала безпрецедентну роботу щодо захисту своїх юридичних позицій.

"Це стосується судових позовів до Міжнародного суду ООН в Гаазі з приводу порушення РФ Конвенції ООН із протидії фінансуванню тероризму, Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це стосується і порушення РФ Конвенції ООН із морського права та ряду інших міжнародних документів", - зазначив він.

Водночас Президент підкреслив роль команди кращих фахівців для підготовки і забезпечення цих судових позовів, яка активно й наполегливо продовжує свою роботу.

"Сьогодні - черговий етап. Ми підготували розпорядження про представництво України під час розгляду Арбітражним трибуналом Конвенції ООН із морського права з абсолютно чіткою позицією захисту інтересів України у зв'язку з порушенням РФ суверенних прав України в Чорному та Азовському морях, Керченській протоці", - сказав Порошенко.

Крім цього, лідер України додав, що економічним інтересам України завдано серйозної шкоди з боку агресора. Зокрема ведеться видобуток корисних копалин, виникають суттєві негативні екологічні, інфраструктурні та транспортні наслідки через будівництво Керченського моста без дозволу України.

Президент окремо наголосив, що йдеться не про розгляд питання українського суверенітету над Кримом.

"Це питання тверде, беззаперечне, і ніхто його під сумнів не ставить. Йдеться про те, що ми повинні захищати на кожному напрямку економічні інтереси не тільки української держави, а й приватних інвесторів, чия власність у Криму була конфіскована", - пояснив Порошенко.

Зі свого боку, заступник глави МЗС із питань європейської інтеграції Олена Зеркаль зазначила, що меморандум, який уже 19 лютого буде переданий до Гааги, викладає правові рамки претензії про порушення прав України щодо Морської конвенції. Вона також додала, що арбітраж встановив конкретні часові терміни - коли та що має бути подано.

"Фактично ми закладаємо нову парадигму відносин із РФ, яка буде базуватися на виключно правовій основі", - зазначила Зеркаль.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зауважив, що меморандум є реальним результатом трирічної роботи потужної міжнародної команди, яка включає відомих міжнародних експертів, юристів, учених. Документ містить близько 500 додатків. Він додав, що цей меморандум став першим, а в червні також будуть меморандуми з конвенції про заборону расової дискримінації і про заборону фінансування тероризму.

"Те, що ми робимо - це комплексна юридична спроба дістати Росію по всьому юридичному фронту. І головне, що Росія отримає не тільки покарання за порушення прав, Росія ще й за це заплатить", - зазначив Клімкін.

Міністр запевнив, що робота послідовно продовжиться, і українська сторона має сильну команду, яка її представлятиме в рамках арбітражу та міжнародного суду.

Президент уточнив, що йдеться не лише про морське право, ліквідацію расової дискримінації, відповідальність за фінансування тероризму - він також поставив завдання підготувати документи, які стосуються і військових злочинів. Відповідні матеріали вже зараз збираються для підготовки позову до Міжнародного суду ООН.

Джерело: Обозреватель


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ