» » » Порошенко зустрівся із Грібаускайте: спливли деталі переговорів

Порошенко зустрівся із Грібаускайте: спливли деталі переговорів

Порошенко зустрівся із Грібаускайте: спливли деталі переговорів

Президент України Петро Порошенко 8 грудня прибув до столиці Литви Вільнюса і провів переговори зі своєю литовською колегою Далею Грібаускайте.

"Детально обговорили з президентом Литви актуальне для нашої держави питання розміщення миротворчої місії ООН на окупованій території Донбасу. Будь-які "гібридні" варіанти миротворчої місії для нас неприйнятні", - повідомив Порошенко в Twitter.

За його словами, сторони обговорили співпрацю двох держав в області безпеки і у військовій сфері, а також взаємодію з Литвою щодо реформування оборонного сектора України відповідно до стандартів НАТО.

Також президент України подякував Литві за рішення про передачу Україні 7 цифрових ретрансляторів для посилення інформаційних можливостей на Донбасі і боротьби з пропагандою РФ.

Крім того, Порошенко повідомив, що вже найближчим часом внесе в ВР законопроект про Антикорупційний суд, і пообіцяв не допускати дискредитації антикорупційних органів.

У свою чергу, Даля Грібаускайте за підсумками переговорів заявила, що Євросоюз і Литва підтримують створення антикорупційного суду в Україні і закликають забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро, пише "Європейська правда".

"Ми говорили про співпрацю ЄС та України, про можливість отримання додаткового фінансування, і я зазначила кілька моментів, які нас турбують. По-перше, це боротьба з корупцією. І Євросоюз, і Литва підтримують реформи, спрямовані на боротьбу з корупцією. Ці реформи повинні бути послідовними і відкритими, і повинні забезпечити незалежність всіх служб від політичного впливу", - сказала Грібаускайте.

"Наша основна вимога - це забезпечення незалежності НАБУ, щоб політики не могли впливати на роботу НАБУ. Ми також підтримуємо створення антикорупційного суду в Україні. Ми розуміємо, що така практика не є звичайною в інших європейських країнах. Такий суд повинен стати перехідним до того періоду, поки українська судова система зможе добре боротися із корупцією", - сказала президент Литви.

За підсумками десятого засідання ради президентів України і Литви в присутності Порошенка і Грібаускайте було підписано низку документів про двостороннє співробітництво, передає прес-служба голови держави.

Зокрема, в протоколі засідання сторони засудили агресію Російської Федерації проти України і підтвердили підтримку єдності, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

Також було підписано Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами енергетики України і Литви про стратегічну співпрацю в області енергетики. Співпраця буде здійснюватися через обмін досвідом у розвитку газових ринків, виведення з експлуатації та демонтажу атомних електростанцій, сфері поновлюваних джерел енергії.

Крім того, було підписано Угоду про співпрацю між Державною міграційною службою України і міграційним департаментом МВС Литви. Метою документу є створення ефективної платформи співпраці в сфері міграції та надання притулку.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ