» » » Передадуть терористам: в мережі показали найманця з Росії, який давив танком бійців АТО

Передадуть терористам: в мережі показали найманця з Росії, який давив танком бійців АТО

Передадуть терористам: в мережі показали найманця з Росії, який давив танком бійців АТО

В рамках підготовлюваного до Нового року великого обмыну полоненими Україна збирається видати російського найманця Руслана Гаджиєва, який в бою на висоті 307,5 ​​під Санжарівка, за його ж словами, задавив дев'ять українських воїнів.

Про це пише на своїй сторінці в Facebook журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

Росіянин вже засуджений на 15 років позбавлення волі.

За версією звинувачення, гусеницями свого "залізного коня" він розчавив 9 українських солдат, ще 12 осіб покалічив.

Як зазначає Бутусов, танків на позиції ВСУ увірвалося три - все, хто в них був, крім Гаджиєва, загинули в тому бою.

Дружина найманця раніше нарікала, що 43-річний Гаджиєв приїхав в Україну заробити грошей з Адигеї, одного з найбідніших і надепресивніших російських регіонів, де він не міг знайти роботу.

"Він поїхав в кінці грудня 2014 року, 23-го числа, сказав, що їде на відновлювальні роботи, агітував їх батюшка з нашої церкви, кажуть, його потім самого бачили в Луганську", - наводить її слова з інтерв'ю російським ЗМІ Бутусов.

Журналіст вказує, що Гаджиєва взяли в полон в знаменитому бою на висоті 307,5 ​​- опорний пункт "Валера", під час Дебальцевській операції.

В той день опорний пункт, який захищали 40 бійців 128-й гірсько-піхотної, 17-ї танкової бригад і 54-го розвідувального батальйону, був атакований ударною групою танкового батальйону "Август" 2-го армійського корпусу ЗС РФ на Донбасі.

"Якби противник зайняв опорний пункт, противник прорвався б до єдиної траси постачання Дебальцеве зі сходу. І замкнув би кільце оточення набагато раніше, що призвело б до тяжких наслідків. Чотири кращих екіпажі найманців раптово увірвалися на висоту, зупинити їх не вдалося. Проте в ближньому бою українські піхотинці зуміли відбити атаку - було знищено 3 танки противника, 1 пошкоджений, зі складу екіпажів знищених танків вижив один Гаджиєв", - розповів Бутусов.

Гаджиєв знаходиться в числі приблизно 60 російських терористів, які згідно з домовленостями в Мінську будуть виставлені на обмін військовополоненими.

Всього Україна виставляє на обмін 306 найманців, це в чотири рази більше, ніж наших полонених знаходиться в руках російських спецслужб на Донбасі.

"Україна виставляє на обмін полонених тільки після винесення вироку", - додав Бутусов.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ