» » » У Міненерго побоюються запуску Північного потоку-2

У Міненерго побоюються запуску Північного потоку-2

У Міненерго побоюються запуску Північного потоку-2

Україна після запуску Північного потоку-2 перестане бути транзитером. У підсумку, російський газ буде проходити виключно по магістралях, які контролює Газпром.

Реалізація проекту Північний потік-2 триває, незважаючи на охолодження відносин Росії і ЄС. В підсумку це може посилити позиції Газпрому в Європі і позбавити Україну заробітку від транзиту газу. Про це заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, повідомляється на офіційному сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

"Ризики є як для України, так і для безпеки поставок в Європу: після запуску Північного потоку-2 наша країна перестане бути транзитером, а весь російський газ буде проходити виключно по магістралях, які контролює Газпром. Зокрема, це майбутні гілки газопроводів Північний потік і Турецький потік, а також вже діючі Ямал - Європа і Блакитний потік. Таким чином, практично весь газ, який поставляється зі сходу до Європи, буде повністю підконтрольний Росії. Ось яка залежність", - прокоментувала Бойко.

За її словами, українська сторона перебуває в безперервному діалозі з міжнародними партнерами.

"Ми говоримо про загрозу цього проекту, інформуємо про майбутні загрози і втрати, яких зазнає Україна від реалізації цього російського геополітичного проекту", - зауважила вона.

Бойко наголосила, що українська влада буде підтримувати тільки ті регіональні ініціативи, які спрямовані на диверсифікацію і безпеку поставок енергетичних ресурсів в окремі країни і регіон в цілому.

Одним з важливих моментів Бойко вважає інформування партнерів про те, що Україна завжди була і залишається надійним транзитером газу і надалі сумлінно виконуватиме цю функцію, гарантуючи безпеку поставок закордонним споживачам.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ