» » "Ніхто його не усував": Яценюк не виключив, що Янукович міг повернути собі пост президента

"Ніхто його не усував": Яценюк не виключив, що Янукович міг повернути собі пост президента

"Ніхто його не усував": Яценюк не виключив, що Янукович міг повернути собі пост президента

Екс-президент Віктор Янукович міг повернутися на пост глави держави ще в 2014 році.

Таку заяву лідер партії "Народний фронт", колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зробив в Оболонському районному суді Києва під час двогодинного допиту у справі про держзраду втікача, передає УП.

Він нагадав, що в конституції не передбачена процедура дій парламенту в разі "пропажі" президента, тому його обов'язки тимчасово поклали на главу вищого законодавчого органу, а після змінили закон і провели нові вибори.

"Якби ваш підзахисний (Янукович. - Ред.) повернувся до Києва і сказав: "Я ніде не зник, я не здався росіянам, я не зраджував Українській державі, я звертаюся до парламенту або до суду - скасуйте постанову", тоді він би міг, теоретично, повернутися до своїх обов'язків", - зазначив екс-прем'єр.

У такому випадку, каже Яценюк, постанову могли б скасувати або Верховна Рада, або адміністративний або Конституційний суд.

Також, за словами, колишнього прем'єра, Януковича від виконання обов'язків ніхто не усував.

"Ухвалення цієї постанови відбулося через відсутність будь-яких даних про реальне місцезнаходження президента, а також з причини заяви Януковича, що він відмовляється виконувати свої конституційні повноваження і не буде ні підписувати, ні ветувати закон, і прийняття цієї постанови не було постановою про відсторонення, а визнавало факт самоусунення президента від виконання конституційних обов'язків", - розповів Яценюк.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ