» » Ось так поворот: Угорщина здивувала новим випадом на адресу України

Ось так поворот: Угорщина здивувала новим випадом на адресу України

Ось так поворот: Угорщина здивувала новим випадом на адресу України

Угорщина звернулася до ОБСЄ із закликом направити постійну місію у Закарпатську область, у зв'язку з "напруженістю" у регіоні.

Заяву зробив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, передає "Європейська правда".

"Угорщина підтримує Україну в багатьох сферах... ми фінансуємо багато інфраструктурних та інституційних проектів, саме тому прийняття парламентом (України) закону про освіту у вересні цього року стало для нас справжнім розчарування. Цей закон забирає існуючі права осіб, що належать до нацменшин, що стосується освіти і навчання на рідній мові. Він абсолютно суперечить двостороннім і багатостороннім зобов'язанням України, включаючи зобов'язання по ОБСЄ", - сказав він.

Також Сийярто заявив про наявність так званих "націоналістичних сентиментів" в Україні.

"Леді та джентльмени, ми стурбовані напруженістю у Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких приєдналися жителі інших регіонів України, під час яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійну присутність спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ у Закарпатській області", - заявив він.

О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ