» » Журналісти вимагають від Порошенка зупинити цензуру

Журналісти вимагають від Порошенка зупинити цензуру

Журналісти вимагають від Порошенка зупинити цензуру

Більше 60 представників засобів масової інформації вимагають зупинити цензуру і шантаж ЗМІ з боку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

До президента Петра Порошенка, уряду і Генеральної прокуратури звернулися понад 60 представників засобів масової інформації із закликом зупинити цензуру і шантаж редакцій ЗМІ з боку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Відповідне звернення опубліковано на сайті Ера-медіа.

Як зазначається, станом на 19 лютого звернення підтримали понад 60 підписантів.

У своєму зверненні журналісти називають дії Нацради початком згортання свободи слова в Україні.

"Окрему каральну роль у роботі ЗМІ виконує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Фактичні обов'язки цього органу звелися до цензури, постійних позапланових перевірок, шантажу редакцій щодо продовження ліцензій і т. д.", - говориться у зверненні.

Медіаспільнота вимагає від Порошенка дати пояснення з приводу його втручання або втручання його підлеглих у видачу ліцензій та організацію перевірок редакцій.

"Вимагаємо пояснити, яким чином з його боку здійснюється контроль за діяльністю президентської "четвірки" в Нацраді з питань телебачення та радіомовлення. Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Президента", - заявили журналісти.

Журналісти також хочуть почути від Генпрокуратури оцінку дій підрозділів Служби безпеки України, які "прослуховують журналістів".

"Куратором цих підрозділів є заступник голови СБУ Олег Фролов, який систематично надає відповідну інформацію до Адміністрації (Президента України)", - йдеться в заяві.

Вони також вимагають від депутатів Верховної Ради України заслухати звіт про роботу Нацради з питань ТБ і радіомовлення за минулий рік.

"Вимагаємо від Верховної Ради заборонити Національній раді з питань телебачення та радіомовлення строком на 1 рік проведення позапланових перевірок ЗМІ", - наголошується в зверненні.

Крім того, журналісти вимагають від Генпрокуратури провести розслідування діяльності керівництва Нацради з питань ТБ і радіо та члена Нацради з питань ТБ і радіо Сергія Костинського на предмет перешкоджання журналістській діяльності та перевірити факти тиску на журналістів, опубліковані в таких ЗМІ, як Артеменко.leaks.

Лист-звернення вже підписали журналісти Ера-Медіа, Інтера, ZIK, NewsOne, 112 Україна, Ера-ФМ, UA | TV та інших ЗМІ.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ