» » Рада правосуддя відмовилася зняти охорону із судів

Рада правосуддя відмовилася зняти охорону із судів

Рада правосуддя відмовилася зняти охорону із судів
Вища рада правосуддя відзначає необхідність неухильного дотримання статей Конституції про заборону на втручання в чинення правосуддя.

Вища рада правосуддя (ВРП) відмовилася підтримати ініціативу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про зняття охорони судів силами Нацгвардії і Нацполіції. Відповідне рішення було зачитане на екстреному засіданні ВРП, повідомляє 112 Україна в понеділок, 19 лютого.

"Вища рада правосуддя категорично не сприймає публічних заяв про відмову від виконання державної функції забезпечення охорони судів, розміщених на офіційному сайті міністерства. Підставою для таких заяв стало те, що Шевченківським райсудом було обрано запобіжний захід стосовно учасника інциденту в Солом'янському райсуді Києва у вигляді особистого поручительства, про що, зокрема, клопотали нардепи. Вимоги у зв'язку із цим рішенням суду до Вищої ради правосуддя і апеляційного суду ухвалити певне судове рішення є втручанням і тиском на судову владу", - йдеться в повідомленні.

ВРП зазначає, що поліція неодноразово ігнорувала заяви ради про втручання і тиск на суддів, а також наголошує на необхідності неухильного дотримання статей Конституції про заборону на втручання в чинення правосуддя, вплив на суддів.

"Незгода із судовим рішенням може бути розглянута в рамках процесуального законодавства через оскарження до суду вищої інстанції. А питання про неналежні дії судді вирішується шляхом подання відповідної скарги до Вищої ради правосуддя", - наголошується в повідомленні.

Вища рада правосуддя зазначає, що мова йде не тільки про безпеку суддів, а й про безпеку громадян.

О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ