» » Потужний викид: російські окупанти в Криму можуть отруїти воду Україні

Потужний викид: російські окупанти в Криму можуть отруїти воду Україні

Потужний викид: російські окупанти в Криму можуть отруїти воду Україні

Завод "Кримський титан" в Армянську загрожує навколишньому середовищу Херсонської області. За словами фахівців, серед відходів підприємства є кислоти, які зберігаються на території Чаплинського району Херсонської області та можуть проникати в Ісходненський водозабір. Це єдине джерело питної води для міста Армянська.

Про це пише "Крим. Реалії".

Зокрема, начальник управління з питань Криму та Севастополя Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України Сергій Мокренюк зазначає, що навіть російська влада Криму знайшли на заводі екологічні порушення.

"Цей завод завжди був небезпечним виробництвом, тільки після анексії ми не можемо відстежувати та контролювати ситуацію. У серпні 2017 року російська влада встановила, що "Кримський титан" неточно вказує інформацію про викиди, і оштрафувала його на суму близько 230 мільйонів рублів - це близько 100 мільйонів гривень. Зараз проблема навіть не в цьому, а в тому, що завод загрожує екології Херсонської області. Питання в тому, як на це реагувати. Ми звернулися до відповідних органів української влади в межах своєї компетенції. Російська влада поводиться в Криму як окупант, як не на своїй території", - сказав він.

Водночас, еколог міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Катерина Норенко вважає, що українська влада може впоратися з наслідками забруднень від "Кримського титану".

"Найнебезпечніше - те, що шкідливі викиди "Кримського титану" добре розчиняються у воді, легко переносяться на великі відстані та можуть викликати отруєння. Тобто йдеться про забруднення не тільки Ісходненського водозабору, а й підземних вод Херсонської області загалом. Отруїти може не тільки природу, а й людей. В Україні діють спеціальні фонди для охорони навколишнього середовища - обласні та державний. Вони наповнюються за рахунок податків з підприємств і штрафів за шкоду екології. Профільне міністерство розподіляє ці кошти на природоохоронні заходи, працює спеціальна комісія. Якщо йдеться про кислотонакопичувачі "Кримського титану" - це справа державного рівня, і влада Херсонської області може направити заявку на фінансування заходів щодо нейтралізації", - підкреслив він.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ