» » Україна наполягає на реформуванні РБ ООН

Україна наполягає на реформуванні РБ ООН

Україна наполягає на реформуванні РБ ООН

На міжурядових переговорах щодо реформування ООН представники України заявили про необхідність зміни процедури застосування права вето.

"Під час переговорів особливу увагу слід приділити таким питанням, як право вето і робочі методи Ради Безпеки", - наголосили в українській місії під час засідання в Нью-Йорку, передає Укрінформ.

При цьому наголошується, що під час членства в РБ ООН протягом останніх двох років Україна, як і всі члени Ради, стали свідками наявності "інституційних недоліків" Радбезу.

"Як країна, яка зазнала нападу з боку свого сусіда, ми також відчуваємо безпосередні наслідки внутрішніх недоліків Ради", - зазначив представник України.

Право вето означає, "що тільки одна делегація може зробити Раду повністю паралізованою в ситуаціях, коли дії Радбезу є надзвичайно необхідними". Як зауважили в українській делегації, в останні роки існує занадто багато випадків подібних зловживань правом вето.

Крім того, українська сторона звернула увагу на інші виклики, які стоять перед реформою Радбезу. Один з них - це безрезультатні заяви і пропозиції та переговори заради переговорів.

"Проста істина полягає в тому, що за такого ставлення ми ніколи не підійдемо навіть до переговорів щодо тексту, тому що завжди буде якась деталізація або аспект, або процедурна проблема, яка потребує уточнення та погодження", - зауважив представник України.

У зв'язку з цим українська делегація наголосила на необхідності не затягувати з реформами, висловивши надію на результат вже в нинішньому році.

"Неможливість досягти якогось прогресу на цьому шляху приведе до подальшого зниження авторитету й актуальності Ради Безпеки і, як наслідок, всієї Організації", - заявили в Постійному представництві України при ООН.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ