» » Після довгих років: до України повернулися полонені з Лівії

Після довгих років: до України повернулися полонені з Лівії

Після довгих років: до України повернулися полонені з Лівії

До України повернулися четверо чоловіків, які кілька років перебували у полоні в Лівії.

Про це написав президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter.

"Радий поверненню на рідну землю чотирьох наших громадян після багатьох років полону в Лівії. Вдячний дипломатам і зовнішній розвідці за ще чотирьох врятованих українців!" - зазначив він.

Відзначимо, що імен українців, які повернулися, поки не називають. У прес-службі Міністерства закордонних справ України відзначили, що вони утримувалися в лівійському полоні більше шести років.

"МЗС України вкотре закликає громадян України утриматися від відвідання Лівії у зв’язку зі складною безпековою ситуацією в країні та неможливістю забезпечення на її території належної консульсько-правової допомоги, а тих, хто продовжує там перебувати, залишити територію країни", - звернулися до українців у відомстві.

Пізніше прес-секретар МЗС Мар'яна Беца в коментарі "Українській правді" розповіла, що звільнені українці працювали в Лівії в галузі нафтогазової промисловості.

"Ці люди, які потрапили в полон в Лівії ще в 2011 році, працювали в основному в сфері нафтогазової промисловості. Після того, як в країні відбулася революція, змінився режим, там перестали працювати органи влади і, на жаль, наші громадяни потрапили в полон до незаконних збройних угруповань", - зазначила вона.

Беца також додала, що з моменту затримання МЗС разом з іншими компетентними органами вживав всіх політико-дипломатичних заходів, щоб звільнити українських громадян і повернути їх додому.

"Повернення було ускладнено ситуацією безпеки в Лівії. На щастя, після титанічних і тривалих зусиль нам вдалося звільнити всіх чотирьох громадян, які утримувалися в Лівії", - підсумувала прес-секретар.

За її словами, стан здоров'я звільнених бранців задовільний, проте психологічний стан, після багатьох років полону, не найкращий.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ