» » Які продукти подорожчають до Нового року: озвучений прогноз

Які продукти подорожчають до Нового року: озвучений прогноз

Які продукти подорожчають до Нового року: озвучений прогноз

Напередодні новорічних свят не слід очікувати здешевлення продуктів; імпортні продукти не повинні істотно дорожчати, продовжиться невелике очікуване зростання цін на вітчизняні товари.

Таке прогноз "Обозревателю" озвучив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

"Я думаю, що навряд чи що-небудь подешевшає, але очікувати серйозного подорожчання теж досить складно. Якщо буде дуже важка транспортна ситуація, замети, які будуть створювати локальні дефіцити, пов'язані з підвезенням екзотичних продуктів - мандаринів, апельсинів та іншого, - тоді теоретично можливий певний ріст", - сказав він.

За оцінками експерта, можливе зростання за всіма основними видами продуктів на рівні 2-3%.

"Продовжиться існуюча тенденція: далі буде дорожчати хліб в існуючих рамках - 1-1,5% за місяць, далі буде дорожчати м'ясо, далі буде дорожчати молочка", також очікується "вкрай низький зріст цін на цитрусові", - спрогнозував Пендзин.

У той же час він пояснив: "Це очікуване зростання, пов'язане з тими об'єктивними процесами, що відбуваються в країні".

За словами експерта, ціна на імпортні товари, перш за все, буде залежати від курсу долара. "Але внаслідок того, що курс долара досить прогнозований, імпортери не будуть закладати великих валютних ризиків в ціни, тому ціна на імпортний товар сильно підніматися не буде", - зауважив він.

Експерт також не сумнівається в тому, що традиційно, за кілька днів до свят, в магазинах почнеться ажіотаж. "Але в супермаркетах в цей період ціни рости не будуть. Більше того - вони, швидше за все, будуть намагатися під акції продавати товари, які погано продаються і з стікаючими термінами зберігання. Щодо продовольчих ринків, то там цілком можливе зростання цін, пов'язане з ажіотажем. Але вони не будуть перевищувати тих цін, які є в супермаркетах", - переконаний Пендзин.

Він також розповів про "яму" в споживанні продуктів харчування, яку слід очікувати з 31 грудня по 7 січня. Вона пов'язана з тим, що "люди закуповуються до святкового столу і, як правило, на цих продуктах живуть до Різдва".

"Обозреватель" запитав, чи можна очікувати зниження цін в період цих "ям". "Ні. Є такий економічний закон, який говорить про те, що ціна зворотньої еластичності не має. Або, якщо є, то вона вкрай низька. Ціна вкрай рідко відкочується - тільки за умови серйозних змін на світових ринках", - відповів експерт.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ