» » Історичний день: в Україні запрацював новий Верховний Суд

Історичний день: в Україні запрацював новий Верховний Суд

Історичний день: в Україні запрацював новий Верховний Суд

У п'ятницю, 15 грудня в Україні припинили функціонування старий Верховний Суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, і почав діяти новий Верховний Суд.

Цей день був обраний в зв'язку зі 100-річчям від дня заснування Верховного Суду Української Народної Республіки.

Відповідно до закону "Про судоустрій і статус суддів" зі змінами, які починають діяти 15 грудня, Верховний Суд - єдина касаційна інстанція України.

Верховний Суд - найвищий суд в системі судоустрою України. Він є касаційною інстанцією, а в певних випадках - судом першої або апеляційної інстанції. Він аналізує судову статистику, узагальнює судову практику; звертається до Конституційного суду щодо конституційності правових актів і щодо офіційного тлумачення Конституції України.

Також Верховний Суд дає висновки про наявність чи відсутність держзради або іншого злочину в діях президента України, може внести за зверненням Верховної Ради подання про неспроможність виконання президентом своїх повноважень за станом здоров'я.

У складі Верховного Суду діє Велика палата, Касаційний адміністративний суд, Касаційний суд, Касаційний кримінальний суд, Касаційний цивільний суд. У кожному касаційному суді утворюються судові палати з розгляду окремих категорій справ з урахуванням спеціалізації суддів.

У Касаційному адміністративному суді обов'язково створюються окремі палати для розгляду справ по податках, зборах та інших обов'язкових платежів; захисту соціальних прав; виборчого процесу і референдуму, а також захисту політичних прав громадян.

У Касаційному суді обов'язково створюються окремі палати для розгляду справ про банкрутство; захисту прав інтелектуальної власності, а також пов'язаних з антимонопольним і конкурентним законодавством; корпоративних суперечок, корпоративних прав та цінних паперів.

Також з 15 грудня починають діяти нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

Як відомо, конкурc до Верховного Суду проходив з листопада 2016 року по липень 2017 року. Для участі в конкурсі всього зареєструвалися 1436 особи, 846 осіб подали документи на участь, з яких до конкурсу було допущено 653, з них 625 - до проходження кваліфікаційного оцінювання.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?

ПО ТЕМЕ:
Главная новость
Cтатьи

zmiua.com новини України і Світу. Оглядач | новости Украины и Мира. Обозреватель

RSS

Перейти ВВЕРХ